Kategori
Uncategorized

Sot pa politikë !

Askush nuk ma bën dot dhuratën që dua.
Sinqerisht dua si dhuratë të takoj shokët e miqtë e fëmijërisë, të rinisë, të shkollës, të punës dhe të jetës, kushërinj e fis, kolegë, eprorë dhe vartës, por edhe miq të mrekullueshëm facebook-ku, të cilët më mungojnë, dhe që shumica e tyre janë jashtë atdheut.

Askush nuk ma bën dot dhuratën që dua.
Sinqerisht dua si dhuratë të takoj shokët e miqtë e fëmijërisë, të rinisë, të shkollës, të punës dhe të jetës, kushërinj e fis, kolegë, eprorë dhe vartës, por edhe miq të mrekullueshëm facebook-ku, të cilët më mungojnë, dhe që shumica e tyre janë jashtë atdheut.

Më mungojnë miqtë e fëmijërisë dhe të rinisë së herëshme Mirdash Shehu Agron Jatro, Hamditirana Tirana , Mehmet Haxhia, Ilir Barhani, Sokol e Aleksander Zhgjuni, Gëzim Toska, IIir Yzeiri, etj, më mungojnë mësuesit e mi të mrekullueshëm Islam Rruci, Shefqet Daliu, Shaqir Çela, Ali Zeneli, Bojko Themelko, Robert Konomi, ismet Lleku, Luan Hysa, Muhedin Çami, Zyber Xhetani, Ferit Hysa, Gani Ahmeti e Qazim Nura, Adham Prifti, Esat Ruka , Naim Gjoshi, e Xhevat Lishi, Ali Gjikola e Beshir Shira,
etj, etj.

Më mungojnë pedagogët që më edukuan profesionalisht e moralisht si Nazmi Hoxha, Rruzhdi Dardha, Qani Abazi, Abaz Çipi, dhe më vonë Spiro Gjomema, Xhemil Çela, Shahin Leka, Kostaq Karoli, Tigër Godo e Xhelal Martini, etj, etj, pa fund.

Eprorët e mi Shaban Cani, Luan Bedini, Avni Dino, kolegët Ramazan Hysa, Besnik Bozo e Hajrulla Tollja, me të cilët fillova karierën ushtarake në 1979 si kom i togës në batalionin e zbulimit të korpusit Burrel, më vonë Gani Elezi, Binak Kortoçi, Hysni Gegolli,Tomorr Hila e Gani Hoxha, Halim Abazi, Bajram Kurti Gani Cufe, kushon Nezir Gjoçuka, Gjergji Noçka, Asllan Muharremi, Petrit Rama, Rifat Malaj, Micol Haxhiaj, Eduart Bejleri, Kujtim Boriçi e Edmond Brahimi, Kujtim Koka, Gramos Rodomi e Hodo Mersini, Xhemal Gjunkshi, Nesim Ndreu, Jorgo Qirko e Zaim Kuçi, Agur Ormëni e Petrit Krakulli, dhe në veçanti Dilaver Laci, Xhelal Sinakoli, Ardian Mullai e Flamur Krosi, Rainis Tako, Hysen Arapi, Kostandin Koliqi , Ndue Mjekaj, Bashkim Punavia, Bilbil Çela e Avdi Lika, Avni Skura, Petrit Ahmeti e Halit Hysneli, Petrit Suci, Petrit Cara, Ylli Bulku e Pellumb Cani.etj etj.

Edmond Kacani

Xhevat Shehu

Viktor Hoxha

Gëzim Llorja

Ilir Duka, etj,
me të cilët ndajmë gëzimet dhe hidhërimet çdo ditë..

Nuk kam nevojë për asnjë dhuratë si Verë dhe Wiski pasi kam aq sa mund të lahet me të i gjithë pallati.

Ju uroj të gjithë miqve të mi, gëzuar, plot lumturi, gëzuar e për shum vite festat e fundvitit me fëmijët, nipërit dhe mbesat.

Homazh për miqtë që nuk jetojnë.
(Falje për ata që nuk i kam përmëndur).

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s