Kategori
Uncategorized

Lyl Pengu: Politika është forcë dhe mobilizim, jo direktivë ambasadash.

Në të vërtetë, Lulzim Basha por edhe këta që e ndjekin në vuajerizmin e tij politik, si kriter nuk përfaqëson asgjë në të ashtuquajturin terren politik sepse u provua në këtë drejtim.

Faktikisht ka kohë që ai po luan këto në një rol oborrtari të cilit i mvishet në mënyrë fare absurde një mision restaurimi i një linje politike që është e njëjta.

Loja e këtij individi nuk është asgjë më shumë sesa investim disa vjeçar Sorosjan kundër Partisë Demokratike dhe Sali Berishës duke e etiketuar këtë të fundit ”non grata”, etiketim që ka sfiduar për befasinë e shumëkujt në mosfunksionimin e garancive sorosjane të kësaj nongrade nga Blinken, të cilat megjith përpjekjet e tyre, duke qënë të mbështetura në fake, dhe jo prova, nuk kanë funksionuar .

Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeaj nuk sjellin asgjë me vete .

Nuk sjellin asnjë shpresë, asnjë alternativë veç asaj të parave, dhe karrierave personale, pse përtej konsideratave personale për njërin apo tjetrin, politika është forcë dhe mobilizim, jo direktivë ambasadash.

Ndaj dhe ata të dy kanë filluar të duken si News me Euro në mënyrë metaforike.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s