Kategori
Uncategorized

Në vitin 2024, ne do të rimarrim atë shtëpi të madhe, fantastike të bardhë.

”Lajm shumë i madh”

”Lajm shumë i madh”

– Dy vjet më parë ne ishim një komb i madh dhe do të jemi përsëri një komb i madh.
Për të mos pakësuar rëndësinë e zgjedhjeve shumë të rëndësishme të nesërme, tha Trump.
Por.
– Kam një njoftim shumë të madh të martën, më 15 nëntor nga Mar-a-Lago.
Brohoritjet nga mbështetësit në Dejton ishin të mëdha.
Komentet e hershme në mediat amerikane mbrëmë vonë supozuan se “njoftimi i madh” ka të bëjë me një përpjekje të re për të fituar një mandat të dytë si president.
Ashtu si në të kaluarën që kur Joe Biden mori presidencën, pjesë të mëdha të fjalimit të natës trajtuan padrejtësinë e perceptuar ndaj të cilit ai ishte nënshtruar.

The Red Wave ! Tomorrow is another day !

”Fitorja epike”

”Fitorja epike”

– U ngrita dy herë.
Kam fituar dy herë dhe kam bërë shumë më mirë herën e dytë me miliona më shumë vota në 2020 sesa në 2016, tha Trump.

Hapi i parë për të shpëtuar Shtetet e Bashkuara është të fitojmë një fitore epike për republikanët nesër, tha ai përpara zgjedhjeve afatmesme të martën.
– Në vitin 2024, ne do të rimarrim atë shtëpi të madhe, fantastike të bardhë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s