Kategori
Uncategorized

Macron : Vështirë kundër SHBA

Presidenti francez Emmanuel Macron kritikon politikën e tregtisë dhe energjisë së SHBA për krijimin e të ashtuquajturit “standard të dyfishtë” për shkak të çmimit ekonomik që Evropa po paguan për luftën e Rusisë në Ukrainë.

Ai thotë se :

“Ekonomia amerikane bën zgjedhje për hir të atraktivitetit, të cilën unë e respektoj, por krijon një standard të dyfishtë me çmime më të ulëta të energjisë brenda vendit, ndërsa shet gaz natyror në Evropë me çmime rekord”, thotë Macron sipas Bloomberg.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s