Kategori
Uncategorized

Një qeveri që nuk ka ndërmend të mbajë gishtat e kryqëzuar

Më e ashpër dhe, përveç kësaj, edhe më e ashpër – qeveria e re nuk ka ndërmend të heqë dorë në luftën kundër krimit të rëndë kërcënues për sistemin tonë, premtoi kryeministri Ulf Kristersson (M) në deklaratën e tij qeveritare.

Të mirët të drejtët dhe mendimtarët janë të tmerruar, ndaj nevoja akute për ti thënë ndal krimit nuk ka ligj.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s