Kategori
Uncategorized

Pas tetë viteve të vështira, ka shpresë për një fillim të ri për Suedinë

Partitë e bashkëpunimit (koalicini qeveritar) verdheblu kanë rënë dakord për një program politik.

E kuqja e gjelbër (e majta) kërcëllon dhëmbët nga zemërimi dhe zhgënjimi.

E premtja ishte një ditë e mirë për Suedinë.


Të mbledhur dhe të bashkuar.
Jimmie Åkesson (SD), Ulf Kristersson (M), Ebba Busch (KD) dhe, e fundit, por jo më pak e rëndësishme, Johan Pehrson (L).
Foto: Jonas Ekströmer/TT

E premtja ishte një ditë e mirë për Suedinë.

The cooperation parties (government coalition) yellow and blue have agreed on a political program.

Green Red (left) gnashes her teeth in anger and frustration.

Friday was a good day for Sweden.

Friday was a good day for Sweden.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s