Kategori
Uncategorized

Berisha: 250,000 tons of oil smuggled in Albania with the government’s blessing

250,000 tons of oil is smuggled in Albania and not a single of them enters the country without the government allowing it, said today Democratic Party Chairman Sali Berisha in an online conversation with citizens. The former prime minister promised the abuse will end and the taxes on oil will be halved once the Democratic Party returns to power.

“Citizens with the lowest average salary in Europe buy fuel with prices like in Switzerland and Germany, which have salaries 7-10 times higher. They are looted mercilessly by Rama and his cronies”, said Berisha.

Rama ka taksuar naftën me taksën më të lartë në botë. Sot nafta taksohet me të njëjtën vlerë që shitet në pompë në SHBA apo Kanada. Kjo do të marrë fund. Taksa e naftës do të përgjysmohet, kontrabanda do të zvogëlohet në zero dhe transporti publik do të subvencionohet plotësisht”, premtoi kryedemokrati.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s