Kategori
Uncategorized

Krimet ruse në Ukrainë, një si krimet sërbe në Bosnjë dhe Kosovë…

Fëmijët nuk arritën në strehimore …

Nga varret që menaxhonte Volodymyrovna, të paktën 100 ishin vrarë në pranverë në lidhje me sulmin rus në qytet.

Shumica vdiqën nga bombat ruse në javët e para, duke përfshirë të paktën 20 fëmijë, ku shumë prej tyre nuk arritën në kohë në strehëzat e tyre.

– Ishte një fatkeqësi e plotë, thotë ajo për The Guardian.

OKB-ja planifikon të dërgojë vëzhgues në vend pas zbulimit.

Nuk ishte deklaratë e gabuar e guvernatorit të Kharkivit se 99 për qind e të vdekurve në varre mbajnë “gjurmë torture”.

Është e vërtetë që guvernatori i Kharkiv deklaroi se 99 për qind tregonin shenja të një “vdekjeje të dhunshme

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s