Kategori
Uncategorized

Ulf Kristersson : Ndryshimi nuk është vetëm i nevojshëm – por dhe i mundur. Dhe se ne mund ta udhëheqim atë.

🔹Për ata prej jush që kanë luftuar me ne, deri në fund – 🔹Ju keni bërë një ndryshim të vërtetë. 🔹Ishte jashtëzakonisht e barabartë, ashtu siç e menduam. 🔹Por çfarë nxitimi kemi bërë! 🔹Çfarë arritje për të gjithë partinë tonë!

I dashur Urim !

Të moderuarit nuk quhen vetëm Partia e bashkimit,

Ne JEMI Partia e bashkimit.

Dhe tani Suedia ka nevojë pikërisht për këtë – koleksion.

Nuk e dimë ende se si përfundojnë këto zgjedhje.

Ne të moderuarit shkuam në votime duke besuar se ndryshimi nuk është vetëm i nevojshëm – por se ndryshimi është i mundur. Dhe se ne mund ta udhëheqim atë.

Në këtë situatë, unë dua të mbledh – jo të ndaj. Shihni çfarë bashkon. Dalloni midis sendit dhe personit. Sillni një bisedë për të rritur politikën suedeze.

Tashmë do të filloj bisedimet me palët në anën time.

Është një detyrë për të cilën jam shumë modest.

Por unë jam gati të bëj gjithçka që mundem për të krijuar një qeveri të re, të qëndrueshme dhe efektive për të gjithë Suedinë dhe të gjithë qytetarët.

Faleminderit për gjithë mbështetjen tuaj gjatë këtij udhëtimi të gjatë.

Jeni të gjithë ju që mendoj kur vazhdoj të them: ekipi para vetes.

Tani fillon etapa tjetër drejt qëllimit – për të rregulluar më në fund Suedinë!

Përshëndetjet më të mira.
Ulf Kristersson

Kära Urim !

Nu har väljarna sagt sitt. Och vi har ett preliminärt valresultat.

Till dig som har kämpat med oss, hela vägen in i kaklet – du har gjort verklig skillnad. Det blev oerhört jämnt, precis som vi trodde. Men vilken valspurt vi har gjort! Vilken prestation för hela vårt parti!

Vi har gjort allt vi kan, och vi har gjort det med glädje och stolthet. Vi har stått upp för våra värderingar och vår politik.

Moderaterna inte bara heter Samlingspartiet, vi ÄR samlingspartiet. Och nu behöver Sverige precis det – samling. Vi vet ännu inte hur detta val slutar. Vi moderater gick till val på att förändring inte bara är nödvändig – utan att förändring är möjlig. Och att vi kan leda den.

I det här läget vill jag samla – inte splittra. Se det som förenar. Skilja på sak och person. Få till stånd ett vuxet samtal i svensk politik.

Men jag vill be om tålamod: det definitiva resultatet måste fastställas.

Jag kommer redan nu inleda samtal med partierna på min sida. Det är en uppgift jag är mycket ödmjuk inför. Men jag står redo att göra allt jag kan för att skapa en ny, stabil och handlingskraftig regering för hela Sverige och alla medborgare.

Tack för allt ert stöd under den här långa resan. Det är alla er som jag tänker på när jag ständigt säger: laget före jaget. Nu börjar nästa etapp mot målet – att äntligen få ordning på Sverige!

Bästa hälsningar,
Ulf Kristersson

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s