Kategori
Uncategorized

Gazpordhët,koqet e dashit, dhe amerika e xha Avdylit.

Prisni djema prisni ju thoshte me zë të ulët niperve të tij !

Do ndryshojë, brekgrisurit do ikin.

Inglizi dhe amerika janë gati, do vinë me ballona …

Mbrëmë natën e dëgjova …

Pastaj ndalonte një çast, thithte rëndë çibukun e tij dhe ashtu qetë qetë duke fërkuar duar në zjarri i oxhakut vazhdonte.

Do vinë or do vinë !

Janë bërë gati, do vijnë dhe do na shpëtojnë …

Xha Avdyli kishte vite e vite që dëgjonte fshehur zërin e Amerikës, dhe çdo mëngjes sytë i mbante nga qelli.

Sa dëgjonte ndonjë zhurmë, me vrap dilte i shkreti në ballkon dhe vinte dorën mbi sy …

Kishte vite e vite që priste i zhgënjyer inglizin, futej brënda dhe mermeriste me vete…

Aha më duket se po presim ti bien koqet dashit

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s