Kategori
Uncategorized

Mirë Rama, po ambasadorja Yuri Kim pse duej të gënjente për fluturimin e avionëve të NATO-s?

Njoftimi i Bazës Ajrore Amerikane në Europë, për paradën e ‘gjigantëve’ të qiellit.

Dy avionë të Forcave Ajrore të SHBA B-52 të caktuar në Skuadrën e 23-të të Bombave që aktualisht operojnë jashtë RAF Fairford, Mbretëria e Bashkuar, do të kryejnë fluturime mbi Evropën Juglindore të planifikuar më 22 gusht.

Qëllimi i çdo mbikalimi është të demonstrojë përkushtimin dhe sigurinë e SHBA ndaj aleatëve dhe partnerëve të NATO-s në Europën Juglindore. Për më tepër, kjo do t’u ofrojë qytetarëve mundësinë për të bërë foto, video dhe për të shijuar aeroplanin që fluturon sipër.

Të hënën, më 22 gusht, avioni do të fluturojë mbi ndërtesën e Qeverisë së Maqedonisë në Shkup, Maqedonia e Veriut; Sheshi Skënderbej Tiranë, Shqipëri; bregdetin e Malit të Zi; dhe Lovrijenac në Dubrovnik, Kroaci.

Avionët do të fluturojnë në këto orare:

Shkup, Maqedonia e Veriut 2:35-14:45.

Tiranë, Shqipëri 2:50- 15:00.

Bregdeti i Malit të Zi 3:05-15:15.

Dubrovnik, Kroaci 15:10-15:20.

Njoftim mashtrimi i ambasadorit Kinez, Yuri Kim, për delet që e besojnë akoma në mashtrim-marrinë e saj …

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s