Kategori
Uncategorized

Të gjithë shqiptarët, kudo që të jenë, do t’ju mbeten përjetësisht mirënjohës Ambasador Williams.

Micky Haxhiislami -Japan /

George Fred Williams (10 korrik 1852 - 11 korrik 1932) ~ Përfaqësuesi i SHBA nga Masaçusets i cili në vitin 1914 u emërua Ministër në Greqi 🇬🇷 dhe Mal të Zi 🇲🇪 nga Presidenti Woodrow Wilson.

Dha dorëheqjen nga kjo detyrë pas një vizite në Shqipëri.

Civilë shqiptarë që vriten tragjikisht dhe lihen të vdesin nga uria, si dhe nga qëndrimi moral diplomatik për të vënë në dukje ato që ai i quajti veprat e këqija të autoriteteve lokale #greke dhe fuqive të mëdha të kohës - duke u dorëzuar, në shenjë proteste, një karrierë diplomatike premtuese.

Me dorëheqjen e tij ai shpëtoi fjalë për fjalë #Shqipërinë

Të gjithë shqiptarët, kudo që të jenë, do t’ju mbeten përjetësisht mirënjohës Ambasador Williams. U preftë shpirti në paqe. 🙏🏻

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s