Kategori
Uncategorized

Berisha: Soros është sponsor i të gjithë projekteve antishqiptare! Adriatiku është ëndrra ruse

Krah për krah me ta, ishte seria e shërbëtorëve të Sorosit. Sponsor i të gjitha projekteve antishqiptare.

🔻Krah për krah me ta, ishte seria e shërbëtorëve të Sorosit. 🔻Soros është sponsor i të gjitha projekteve antishqiptare.

Kryetari demokrat, Sali Berisha, tha në promovimin e librit ‘Kurrë mos harro’ për gjenocidin serb në Kosovë se të gjitha projektet antishqiptare sponsorizohen nga Sorosi.

“Ne jemi shndërruar po aq vasalë sa ishin në vitin 1945. Por sot ka një faktor të tretë madhor. Dhe ky quhet George Soros.

Kam ndjekur më vëmendje reagimet ndaj Ballkanit të Hapur. Të gjithë serbofilët u hodhën në sulm për të mbrojtur Samitin e Ohrit, ku u mohuan krimet, u mohuan masakrat.

Krah për krah me ta, ishte seria e shërbëtorëve të Sorosit. Sponsor i të gjitha projekteve antishqiptare

Kush e ka lexuar traktatin e tyre? Nuk kam gjetur njeri që të thotë se ka lexuar një nen. Por aty një vend të posaçëm ka Durrësi.

Çfarë është ky vend i posaçëm i traktatit të Novisadit për Durrësin?

🔻 Janë disa garanci shtesë për Serbinë.

🔻 Kjo është ëndrra ruse.

🔻 Ata kanë qenë të interesuar gjithmonë për Adriatikun në Ballkan.

🔻 Interesi rus në Ballkan është Adriatiku.

Çfarë thotë traktati?

Çfarë është ky vend i posaçëm i traktatit të Novisadit për Durrësin? Kjo është ëndrra ruse. Interesi rus në Ballkan është Adriatiku.

720 faqe tha Vuçiç, pa i lexuar njeri. Duke qenë haptas një projekt antieuropian.

Një hordhi shqiptarësh e mbështesin në verbëri të plotë, duke harruar se cilat janë pasojat e tij shkatërrimtare.

Duke harruar se nuk kanë asnjë qëllim tjetër përveç asgjësimit të shtetit të Kosovës dhe spastrimit të Shqipërisë,” tha Berisha.

Syri.net/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s