Kategori
Uncategorized

Jo vetëm burg, por edhe detyrim për të paguar shpenzime e gjyqit.

Nga Kastriot Dervishi /

Jo vetëm burg, por edhe detyrim për të paguar shpenzime e gjyqit

Dom Simon Jubani, u dënua 6 herë nga regjimi komunist. Vuajti në vitet 1964-1989 plot 25 vjet dhe 13 ditë heqje lirie.

Në dënimin e parë të vitit 1964, prokurori kërkoi dënimin me 9 vjet, por gjykata e dënoi me 10 vjet. Dënimi u shoqërua me konfiskim të pasurisë dhe pagimin e shpenzimeve gjyqësore dhe avokatore.

(Në foto: Dom Simoni gjatë burgimit)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s