Kategori
Uncategorized

Super arma që do të mbrojë Suedinë nga avionët luftarakë të Putinit

Sistemi amerikan i robotëve Patriot, i cili në Suedi quhet sistemi i mbrojtjes ajrore 103, përfshin robotët më të avancuar të mbrojtjes ajrore në botë …

Këtu është superarma që do të mbrojë Suedinë nga avionët luftarakë të Putinit.

Sistemi amerikan i robotëve Patriot, i cili në Suedi quhet sistemi i mbrojtjes ajrore 103, përfshin robotët më të avancuar të mbrojtjes ajrore në botë,

Sipad Forcave të Armatosura Suedeze. Qeveria tani ka vendosur të investojë 1.3 miliardë SEK në regjimentin e mbrojtjes ajrore në Halmstad – dhe personeli atje tashmë është trajnuar në Fort Sill në Oklahoma, SHBA.

Här är supervapnet som ska skydda Sverige från Putins stridsflygplan.

I det amerikanska robotsystemet Patriot, som i Sverige går under namnet luftvärnssystem 103, ingår världens mest avancerade luftvärnsrobotar, enligt Försvarsmakten.

Regeringen har nu beslutat att investera 1,3 miljarder kronor i luftvärnsregementet i Halmstad – och personal där har redan utbildats vid Fort Sill i Oklahoma, USA

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s