Kategori
Uncategorized

Njeriu i ISIS-it, planifikon të vrasë George W Bush

FBI amerikane ka zbuluar një komplot vrasjeje kundër ish-presidentit amerikan George W Bush, raporton

Forbes .

Simpatizuesi i IS Shihab Ahmed Shihab Shihab kishte filmuar rezidencën Bush në Dallas dhe kishte rekrutuar vrasës që do të futeshin kontrabandë nga Meksika.

Motivi i Shibab thuhet të jetë pushtimi i Xhorxh W Bush në Irak në 2003.

Video : https://www.expressen.se/tv/nyheter/ryska-kryssningsrobotar-slar-ner-bara-meter-fran-bilarna/

Amerikanska FBI har avslöjat en mordkomplott mot USA:s tidigare president George W Bush, rapporterar Forbes.

IS-sympatisören Shihab Ahmed Shihab Shihab hade filmat Bush-residenset i Dallas och värvat mordkumpaner som skulle smugglas in från Mexiko.

Shibabs motiv uppges vara George W Bush invasion av Irak 2003.

Johan Ronge

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s