Kategori
Uncategorized

Murrizi : Atehere perse hane “ grosh” kot keta deliranto-debila????

Nga Myslim Murrizi /

Kur shoh qe “ opozita” deklaron se do te çoj 4-5-6 “ kanidat” si kanidat per President, mendoj qe keta birbo deputet ose jane idiote ne ekstrem ose jane jaq te perdorshem saqe do ti kishte zili çdo funderrine pa personalitet

E gjithe opozita me gjith lsi se bashku ka 63 deputet ( 59 pd dhe 4 lsi)

Sipas Kushtetutes qe te propozohet nje kanidat per President duhen 20 firma deputetesh dhe nje deputet nuk mund te firmos kurre per dy kanidat

Pra teorikisht e gjith opozita mund te dergoj 3 propozime me nga 20 deputet mbeshtetes per çdo kanidat

Pastaj kur degjoj emra plehrash qe artikulohen nga goja e lavireve politike te koheve te fundit shoh se sa poshte dhe ne dore te kujt ka rene perfaqesimi i votueseve dhe qytetareve opozitare

Mazhoranca ka 2 muaj qe talle trapin me disa kokrra trapash opozitare qe ne delir e siper mendojne qe mund te bejne bingo dhe do ta qellojne me keto propozime ordinere , emrin qe deshiron mazhoranca per President

Ne fakt mazhoranca i ka te gjitha mundesite dhe votat qe ne raundin e kater te zgjedh e vetme Presidentin, dhe eshte ne te drejten e saj qe ta zgjedh presidentin ate qe ajo mendon,siç ka ndodhur me mazhorancen e PD ne vitin 2012, apo me mazhorancen ps-lsi ne vitin 2017

Atehere perse hane “ grosh” kot keta deliranto-debila????

Kur ne fakt as 20 deputet per te propozuar qofte edhe nje kanidat nuk i kane te bashkuar rreth nje kanidati konkret

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s