Kategori
Uncategorized

Falë liberalizimit të vizave, sot shqiptarët udhëtojnë të lirë ne …

AZIA

1. Bangladesh *
2. Kamboxhia
3. Hong Kong (rajon i veçantë administrativ i Kinës)
4. Indonezi
5. Kirgistan *
6. Laos *
7. Makao (Kinë)
8. Malajzi
9. Maldive *
10. Nepal *
11. Singapor
12. Koreja e Jugut
13. Sri Lanka **
14. Timori Lindor *

AFRIKA

1. Kepi i Gjelbërt *
2. Komoros *
3. Egjipt *
4. Gambia
5. Guinea *
6. Kenia *
7. Madagaskar *
8. Malavi *
9. Mauritania *
10. Mauritius *
11. Majoti
12. Mozambik *
13. Reunioni
14. Ruanda
15. Senegal *
16. Sejshell *
17. Somalia *
18. Tanzania *
19. Togo *
20. Uganda *
21. Zambia *
22. Zimbabve *

OQEANIA

1. Ishujt Kuk
2. Polinezia franceze
3. Mikronezia
4. Kaledonia e Re
5. Niue
6. Ishujt Palau *
7. Samoa *
8. Tuvalu *

1. Andorra
2. Austri
3. Bjellorusi
4. Belgjikë
5. Bosnjë-Hercegovina
6. Bullgari
7. Kroaci
8. Qipro
9. Republika Çeke
10. Danimarkë
11. Estoni
12. Ishujt Faroe
13. Finlandë
14. Francë
15. Gjermani
16. Greqi
17. Groenlandë
18. Hungari
19. Islandë
20. Itali
21. Kosovë
22. Letoni
23. Lihtenshtajni
24. Lituani
25. Luksemburg
26. Maltë
27. Moldavi
28. Monako
29. Mali i Zi
30. Hollandë
31. Maqedonia e Veriut
32. Norvegji
33. Poloni
34. Portugali
35. Rumani
36. San Marino
37. Serbi
38. Sllovaki
39. Slloveni
40. Spanjë
41. Suedi
42. Zvicër
43. Ukrainë
44. Vatikan

KARAIBE

1. Antigua dhe Barbuda
2. Aruba
3. Barbados
4. Bonaire; St. Eustatius dhe Saba
5. Curacao
6. Dominica
7. Republika Dominikane
8. Antilet franceze
9. Haiti
10. Xhamajkë *
11. St. Maarten
12. St. Vincent dhe Grenadines
13. Trinidad dhe Tobago

AMERIKA

1. Bolivi *
2. Brazil
3. Kili
4. Kolumbi
5. Ekuador
6. El Salvador
7. Guinea Franceze

LINDJA E MESME

1. Armeni *
2. Gjerogji
3. Iran *
4. Izrael
5. Territori Palestinez
6. Turqi

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s