Kategori
Uncategorized

Pedicioni ! Kim & Rama, dhe loja me kungulleshka …

Kisha nje kungulleshke mu bënë dy.

Po pse dy ? Po sa ? Po tre..

Po pse tre ? Po sa ? Po një…

Po pse një ? Po sa ??? Po shtatë …

Po pse shtatë ? Po sa po një …

E nëse dikush duhet ta besoje kete loje koreano-surreljane, si gjithmone jemi ne ”kafshet” e barit korean …

Jemi ne që duhet te ”besojme” lojen apo levizjen e re te Vejushes se zezë .

Vejusha që deri dje kercenonte elektoratin e Partise Demokratike me ngrenie bari nese ata zgjedhin Berishen, apo urdherin ndaj drejtesise per ta arrestuar…

Sot pa pritur vejusha e zezë, na dalkerka ”engjell” ne mbrojtje te drejtesise se pa varur kunder dashnorit tjeter qe na urdheroka si dikur vejusha e zeze arrestime….

Kisha nje kungulleshke mu bënë dy.

Po pse dy ? Po sa ? Po tre..

Po pse tre ? Po sa ? Po një…

Po pse një ? Po sa ??? Po shtatë …

Po pse shtatë ? Po sa po një …

🔺Jo or miq jo ! Halli nuk qendron tek ambasadoreshka, dhe as në kungulleshkat. 🔺Halli nuk qëndron as tek vjedhja e votës, tenderat, kanabizimi, incernatorët, nga ”dashnori” i saj kryeministër …

🔺Por halli i madh qëndron tek Pedicioni që e vuri per shpatulla për muri anbasadoreshkën….

🔺Aty i dhemb dhëmbi ambasadoreshkës dhe kryeministreshkës.

Pedicjoni që u firmos nga mijra shqiptarë dhe që u lexua deri në Shtepine e bardhë, zbythi jo vetem kryeministreshen njekohosisht dhe ambasadoreshen, por dhe larot e tyre mediatike dhe OJQ-të, që të paguar lehin duke mashtruar kedo që i dëgjon.

Lehin per shqiptarët !

Lehin te degjojnë komshijtë !

Por lehin të mashtrojnë dhe ndërkombëtarët !

Ministri qe kanabizoj vëndin dhe mbushi europen me drogë, e çuan deri ne shtepine bardhe ku e takuan edhe me Presidentin Obama…

Kryetari i bashkisë që betonizoj Tiranen duke pastruar leket e krimit te organizuar, ministri i incernatoreve dhe dhjetra te tjere, janë pjesë e kabinetit ”rilindas” por as ”dashnori dhe dashnoria” e drejtesise qe e shkaperdhejne ate (drejtesine) simbas interesave nuk flasin ..

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s