Kategori
Uncategorized

Flamuri shqiptar nuk ka pse keqpërdoret në një histori mes një arabi shqipfolës, një turku dhe një arabi algjerian.

Shembull i keqpërdorimit të flamurit shqiptar për biznes e Xhihad në fushën e stadiumit të Madridit

Një biznesmen shqipfolës nga Kosova me banim në Gjermani na paska paguar një turk për të hyrë në fushën e stadiumit të Madridit gjatë ndeshjes Real- Manchester City duke mbajtur të veshur bluzën me mbishkrimin publicitar që i interesonte këtij këtij biznesmeni si dhe duke mbajtur në dorë flamurin shqiptar.
Ky është shembull i keqpërdorimit të flamurit shqiptar për interesa biznesi dhe për Xhihad.
Ky biznesmeni nuk guxoi të hynte vetë në fushë por pagoi turkun. Turku nuk e bëri thjesht për para por edhe se donte të përqafonte vëllain e famshëm musliman Benzema.
Flamurin shqiptar e kishte marrë me vete për t’ i thënë botës se muslimanët shqiptarë si ai janë vëllezër me muslimanët arabë si Benzema.
Pra kemi të bëjmë edhe me një akt të Xhihadit.
Personi që hyri mbrëmë në fushën e stadiumit të Madridit na tregoi sesi keqpërdoret flamuri shqiptar në një akt të qartë të Xhihadit.
Turku ishte betuar në drekën e Bajramit se do të përqafonte vëllain musliman Benzema në fushën e stadiumit.
Më mirë do të kishte qenë që ky shqifolësi islamik Mërgim Ukiqi ti i kishte dhënë turkut Gokhan një flamur të gjelbër arab me sure të Kuranit se kështu do të ishte kuptuar më mirë me vëllain e tij, arabin algjerian Benzema.
Flamuri shqiptar nuk ka pse të keqpërdoret në një histori mes një arabi shqipfolës, një turku dhe një arabi algjerian.
Mediat ndërkombëtare duke parë flamurin shqiptar ua ngarkojnë atë që ndodhi shqiptarëve, kur në të vërtetë ajo që ka ndodhur është se kemi të bëjmë me një histori islamikësh nga të cilët njëri është shqipfolës./Kastriot Myftaraj

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s