Kategori
Uncategorized

‘kush është i interesuar për shkarkimin e prokurores, që hetoi grupet kriminale dhe terroristët’ ?

Avokate Adriana Kalaja /

Vetë prokurorja Elizabeta Imeraj në seancat para KPA ka parashtruar pyetjen, se ‘kush është i interesuar për shkarkimin e saj, që hetoi grupet kriminale dhe terroristët’.

Disa pyetje publike për “dashnorët” e Reformës në Drejtësi:

1🔺A ka marë urdhër Eddvin Rama nga një nga burgjet e Sigurisë së Lartë për të ndërhyrë në shkarkimin e Prokurores Imeraj?

2🔺A e ka thirrurr ky i findit anëtaren e KPA Ina Ramën dhe i ka dhënë urdhër të shkarkojnë Prokuroren Imeraj?

3🔺Po Yuri Kim a ka bërë presion që Trupa e KPA’-së të “ushtrojë detyrën”?

4🔺Çfarë lidhje ka kjo letër anonime me vëzhguesin e ONM-së Theo Jacobs?

5🔺Çfarë lidhje ka kjo letër anonime me vëzhguesin e ONM-së Theo Jacobs?

6🔺Po Prokurorit të Durrësit, djalit të tezes së Etilda Gjonajt, a ju ofrua mos ankimimi i vendimit të KPK-së 2 me 1 vetëm që të mos zbardhë veprat penale të Jacobs?

7🔺Po letra e tre anëtarëve të KPK-së që denoncojnë për presion të Jacobs është hetuar?

8🔺Po shkarkimi me lista dhe në bashkëpunim me ndërkombëtarët nga KPK-ja a është hetuar?

9🔺A është hetua presioni i Genta Bungos që bashkëpunon me subjektin që e ka kaluar në veting dhe që ka qënë relatore, kur thonte “një maloke më pak?

10🔺Po vetë Ina Rama, nën avujt e verës që kanë konsumuar mbrëmë në ambientet e KPA-së tek merrnin vendimin, ka ndikuar te vendimi që do marë Trupa e

Gojët e liga thonë se në Prokurorinë e Përgjithshme që drejtohet nga djali tezes së Ina Ramës është hapur shampanja.

Avokate Adriana Kalaja /

Uroj të ketë qenë verë dhe shampanjë cilësore se, do i lërë për një kohë shuuuuuuuuumë të gjatë me dhimbje koke ata që shkarkojnë me urdhër dhe që festojnë për interesa personale.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s