Kategori
Uncategorized

Mos bërtisni sikur Berisha ju “zhvirgjëroi”.

Nga Luçiano Boçi /

Kam dëgjuar shumë histerizma majtiste nga mbrëmë, për “thirrjen” e Doktorit siç duan ta quajnë, ose “kërkesën” ligjore siç dua ta quaj dhe është!
Madje dhe nga quasi-deputetë që vetë, kur i hoqën bustin e diktatorit shkrepën armët dhe u shkrehën në lumë lotësh!

Këto po bëjnë si shumë “të ndershëm” ndërkohë që bandat e tyre dhe qeveria-bandë po bën kërdinë. Ndërkohë që çdo ditë rrëmbejnë, grabisin me maska e ashiqare fare, çdo gjë që u del përpara!

Na tregojnë Kushtetutën këta, që pushtetin historikisht e kanë marrë vetëm me dhunë, vrasje e kryengritje!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s