Kategori
Uncategorized

10 pyetje për shqetësimin e Merimangës së Zezë …

Nga Aktivistja Adriana Kalaja /

1 Pse nuk u shqetësua kur u sulmua barbarisht Ndërtesa e Teatrit Kombëtar?

2 Po kur u shtynë dhe u dhunuan Artistë dhe Qytetarë në Foltoren e Sheshit të Teatrit?

3 Po kur u sulmun Ndërtesat e mijëra qytetarëve në Tiranë dhe jo vetëm?

4 Po kur u dhunuan dhe u nxorën me gaz lotsjellës fëmijët nga banesat e tyre për fajin e vetëm se aty miqtë e mafiozes Yuri Kim do ndërtojnë kulla?

5 Po kur u vra Klodian Rasha dhe u prishën provat nga banda në pushtet që mbron?

6 Po kur u dhunuan dhe u mbytën me gaz lotsjellës qindra të rinj se protestonin për vrasjen shtetërore të bashkëmoshatarit të tyre?

7 Po kur u dhunuan dhe u mbytën me gaz lotsjellës qindra të rinj se protestonin për vrasjen shtetërore të bashkëmoshatarit të tyre?

8 Po kur u grabitet prona çdo ditë qytetarëve shqiptarë se banditët në pushtet duan shpopullimim e Shqipërisë?

9 Po kur shtyhen, dënohen dhe dhunohen gazetarë dhe ku Met Veliu zgërdhihet?

10 Po kur dhunohet çdo ditë Buxheti i Shtetit nga të babëzitur miq të kësaj mafiozeje?

11 Po kur zbritet forcërisht nga Policia Gjermane nga linja e Frankfurtit, miku i saj Kryeministër që e quajti shoqe sekretare?

Ka shumë Po…… por po e le me kaq se nuk mbarojnë kurrë.

Faktet tregojnë se kujt i rri afër kjo mafioze, mer fund politikisht dhe moralisht në sytë e shqiptrëve.

Për këtë arsye, duhet të ndalojë kjo farsë e ndyrë se kjo dhe shumë si kjo duhet të na japë mënd sesi duhet të veprojmë e jetojmë.

Sot më shumë se kurrë duhet të marrë fund sjellja inferiore se ambasadorët kanë gjithmonë të drejtë.

Ndaj sot minimalisht Merimanga e Zezë duhet të mbyllë gojën që i ngjan një grope septike.

Një gripë septike që po qelb vendin tonë dhe po e bën të pajetueshëm.

Ky në fakt është qëllimi sorosist antishqiptar, që ekzekutohet mjeshtërisht nga Merimanga e Zezë alias Griselda Blanca

Asgjë nuk e shpëton nga veprimtaria mafioze dhe krimet që ka kryer në këtë vënd.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s