Kategori
Uncategorized

Sekretari i PD, Pogradec Genti Çela: Helmin dhe gjakun e 8 janarit nuk do e harroj kurrë.

Ata nuk janë vandalë, por të rinj intelektualë.

Janë anëtarë dhe drejtues të partisë demokratike në qënder e rrethe, që kërkojnë çbunkerizimin, dhe çlirimin nga pengu dhe pengmarrja të selisë të partisë së tyre .

Ata shkuan me flamurin e lirisë në duar.

Ata shkuan të futeshin në shtëpine e tyre fatkeqesish të marre peng dhe të bunkerizuar nga pengu Basha.

Ata shkuan me flamurin simbol të Partisë Demokratike.

Por nga brenda dritareve, veç banditeve me armë, lende helmuese luftarake dhe shkopijtë e besbollit, i prisnin dhe vëzhgonin edhe sytë e kuq të pengut.

Sytë e pengut kërkojnë hakmarrje dhe gjak demokratësh.

Pengu nuk pyet më për ta.

Pengu nuk pyet më as për bashkpuntorët apo drejtuesit e degëve të PD-së, nëpër rrethe.

Pengu nuk pyet .

Helmin dhe gjakun e sotëm nuk do e harroj kurrë.

(Atë të Sandër Lleshajt e kisha harruar)

Thotë sekretari organizativ i deges se Partisè Demokratike Pogradec Genti Çela, i cili ishte një prej demokratëve të dhunuar nga gazi dhe copat e xhamit që kriminelet e Bashes hidhnin mbi demostruesit paqesore jashte selisë së Partisë Demokratike.

I will never forget today’s poison and blood.

(I had forgotten that of Sander Lleshaj)

Says the organizational secretary of the Pogradec Democratic Party branch, Genti Çela, who was one of the Democrats raped by the gas and pieces of glass that Basha criminals threw at peaceful demonstrators outside the Democratic Party headquarters.

Today I saw men and women asking for help, losing their senses and breathing.

Seen up close it was horrible.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s