Kategori
Uncategorized

“Të nisin një rrugëtim mbi vlera dhe moral”/ Propozimi i Harxhit për rithemelimin e PD-së

Right and truth triumphed today.

Edit Harxhi /

Urime gjithë demokratëve anë e mbanë vendit dhe në diasporë! Sot triumfoi e drejta dhe e vërteta.

Tani, Partia Demokratike duhet të rithemelohet ashtu siç ka nisur në Kuvendin e datës 11 dhjetor 2021, me një program të qartë konservator, ku vetëm vota sjell legjitimitetin, meritokracinë dhe demokracinë e drejtpërdrejtë.

Shtyllat tona konservatore duhet të jenë të qarta dhe të prekin çdo shqiptar, ku debati i hapur, mendimi i lirë dhe përfaqësimi dinjitoz të jenë kryefjala jonë.

Ata që na morën 9 vite duhet t’ja u lejmë fatit të tyre të mjerë. Ti lejmë të tjerat dhe të tjerët pas dhe të nismë një rrugëtim të ri, të bashkuar mbi vlera dhe moral”, shkruan Harxhi në një postim në rrjete sociale./

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s