Kategori
Uncategorized

Koha kur…Partia të dënonte dhe të detyronte edhe të paguaje shpenzimet gjyqësore ose avokatin.

Pagimi i avokatit

Ndodhte që partia të dënonte dhe të detyronte edhe të paguaje shpenzimet gjyqësore ose avokatin.

Gjykata e Qarkut të Korçës me veprim në Pogradec, me vendimin nr.23, datë 27.7.1965, i deklaroi fajtorë për “tradhti ndaj atdheut” të ngelur në tentativë, shtetasit Eshref Zagorçani dhe Todi Spirollarin, duke i dënuar përkatësisht me 15 dhe 11 vjet heqje lirie.

Pasuri nuk dispononin, por iu vunë në ngarkim shpenzimet e avokatit, të cilin nuk e kishin kërkuar.

Eshrefit ia morën nga portofoli që iu gjet në xhep.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s