Kategori
Uncategorized

Pse gënjen Basha, por dhe në emër të kujt udhëton në Shqipëri Elmar Brok, dhe kush e paguan ?

Keshilltari i CDU / Martin Henze /

Pas të shtunës së zezë, 8 janar 2022, ku deputetët e opozitës Basha dhe Tabaku, të dyshuar për korrupsion, u barrikaduan ilegalisht në godinën e partisë më të madhe të opozitës, PD, dhe më pas përdorën forcën e armatosur kundër deputetëve të paarmatosur dhe anëtarët e partisë, deputeti Basha duke mashtruar i thotë tani Shqipërisë se Elmar Brok është dërguar nga PPE, pra Partitë Popullore Evropiane, për të sqaruar konfliktin në opozitën shqiptare.

Deputeti Basha, i shpallur në kërkim edhe nga Policia e Shtetit belg dhe që prej vitit 2018 nuk ka shkelur më në tokën belge, ka gënjyer vazhdimisht opinionin shqiptar.

Në emër të Gjermanisë? No .

Në emër të partive gjermane? No .

Në emër të PPE? No .

Pra, në emër të kujt po udhëton dhe kujt duhet të përfitojë?

Është në emër të deputetit kriminal Basha?

Gjurma ose ndoshta lidhja Bashes e lidhur me porosinë mes eurodeputetit dhe Elmar Brok çon te një person tjetër, te Barak Alon, një austriak, pronar i PANNIM Holding GmbH& Co.KG dhe gruaja e tij Kira Alon, e cila ka drejtuar një tregti të supozuar tekstili që nga tetori. 2020, Kiralon GmbH, ndër shumë kompani të tjera kuti letrash, këto kompani kanë selinë e tyre në Mariahilferstraße 32 në Vjenë.

Schweiger’s BF Consulting dhe Rgd Holding GmbH, në të cilën është përfshirë një z. Slizov, janë gjithashtu të vendosura atje, e kështu me radhë e kështu me radhë.

Barak Alon, sipas burimeve në Hungari, Kroaci dhe Shqipëri, shpesh udhëton së bashku me Elmar Brocks. Pyetja është se deri ku e njohin njëri-tjetrin?

Pra, lind pyetja nëse nuk ka shpesh lidhje mes të treve.

Lind pyetja nëse Barack Allon nuk po bën biznes në Shqipëri, ndër të tjera, që u nis nga klani Basha dhe nëse këto projekte nuk përdoren edhe për t’i paguar tarifat Brocks, i cili më pas organizon lobim në Evropë për deputetin Basha?

Deputeti Basha tashmë është bërë i njohur diku tjetër me transaksione financiare të fshehura, të paligjshme nëpërmjet Britanisë së Madhe, kompanive të kutive të postës në SHBA. Një vështrim në dosjet gjyqësore për këtë në SHBA apo Tiranë tregon përmasat e veprimeve problematike dhe të energjisë kriminale.

Parimi i një prej amerikanëve të mëdhenj amerikanë që admiroj, Benjamin Franklin, zbatohet:

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s