Kategori
Uncategorized

Tërheqja kur ke mbështetje është dezertim o ditëzinjë.

Nga Çim Peka /

Nuk ka ndodhur ndonjëherë në historinë politike që grupi i tretë në politikë të diktojë opozitën e vërtetë, atë që iu është diktuar shqiptarëve me votë.

Jo vetëm kaq, por janë pikërisht ata që e kanë shkarkuar Sali Berishën dhe opozitën e vërtetë që tani i kërkojnë të bëjë hapa pas.

Paradoks të tillë nuk ka njohur historia.

Basha mund të tentojë të tërheqë Berishën në këtë histori, duke u kapur si i mbyturi pas fijes së barit.

Por ai edhe grupi që shpik teorira të panjohura në politikë janë shkarkuar me Kuvendin e Rithemelimit.

Kjo votë u ratifikua më 6 mars nga vullneti i shqiptarëve.

Gjithçka tjetër është histori humbësish.

Ndërkohë që 6 Marsi tregoi se votat i ka Berisha dhe Basha ka vetëm vulën.

🔺Dhe çfarë po ofrojnë deputetët e PD sot?

🩸Ne u japin vulën, ju ndalojeni atë që ka votat. E kuptoni se çfarë niveli politik dhe moral ka sot një pjesë e grupit të PD?

🔷 Berisha tregoi se janë ata që kanë nevojë për votat e tij,

🩸Ndërsa këta i thonë na jep votat që ke, se ne kemi vulën dhe largojmë Bashën e shkarkuar në fakt.

Dhelpra_Lulqims, dhe rrushtë /

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s