Kategori
Uncategorized

Gënjeshtrat në propagandën ruse: nazistët, armët bërthamore dhe korona

Premium:Propaganda ruse po bën gjithçka për të zhvendosur fokusin – dhe për të fajësuar pushtimin e Ukrainës, Shteteve të Bashkuara dhe NATO-s.

Nazistët, armët bërthamore të Ukrainës dhe përhapja e koronaviruseve vdekjeprurëse: Këtu janë katër shembuj të gënjeshtrave nga propaganda ruse.

– Kjo legjitimon luftën e tyre kundër Ukrainës, thotë studiuesja Anamaria Dutceac Segesten, e cila shpjegon propagandën ruse

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s