Kategori
Uncategorized

Vërtet, Sot ishte dita per ta “hedhur” karrigen L.B !

Nga Edi Paloka /

Sot ishte dita per te “hedhur” karrigen L.B !

Isha bere gati per ti drejtuar nje thirrje tjeter per reflektim L.B ! Ishte me teper nje deshire se sa shprese .

Sot eshte me se e qarte per kedo se pa nje opozite te bashkuar, Rama do te vazhdoje te sundoje me dhune e arrogance mbi shqiptaret. L.B sot kishte nje shanc tjeter te tregonte sadopak dinjitet per vete sepse duket qe demokratet qe kane sakrifikuar per te kaq vite, perfshi dhe ata qe i besuan ne keto zgjedhje, nuk i dhimbsen aspak! Sot ishte dita qe L.B “te hidhte” karrigen e ti hapte rruge bashkimit te PD duke ja lene votes se tyre rolin e gjykatesit . Keshtu do ju bente nje sherbim te domosdoshem , jo vetem demokrateve por gjithe shqiptareve .

Po me sa duket gjithe cfare eshte thene per te deri tani qenka me se e vertete! Ai po e ben sherbimin e tij , po jo ndaj demokrateve e shqiptareve, po ndaj atyre qe e kane mbyllur ne kafaz te arte . E mbajne te lidhur e njekohesisht e paguajne miliona per nje qellim ; te shkatrroje PD si te vetmen shprese te shqiptareve per te larguar Ramen! Ky ishte qe ne fillim qellimi i atyre qe kerkuan me force largimin e Berishes dhe L.B me vetedije te plote u vu ne sherbim te tyre.

Nga sot, ne se nuk ndryshon asgje , cdo demokrat do duhet te shohe tek L.B nje armik po aq te erger sa vete Rama !

Po ne se L.B per interesin e ngushte te tij, nuk ka ndermend te reagoje, ata rreth tij nuk mund te bejne sikur nuk shohin e nuk kuptojne. Ne rradhe te pare deputetet e PD. Reflektoni sa e keni kete mundesi. Jeni zgjedhur si perfaqesues te demokrateve jo si sherbetor te Rames !

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s