Kategori
Uncategorized

Pse Vejusha e Zezè po ngre tezën se nga PD-ja duhet largohen si Berisha ashtu dhe Basha?

Nga Avokatia/Aktiviste – Adriana Kalaja

Dhe pse vepron jo si perfaqsuese e nje vendi mik, por si guvernatore, duke bashkpunuar, kercenuar dhe shantazhuar demokratët, dhe në krahun tjetër duke bashkpunuar me maskarenjtë dhe hajdutet e votes se lire në pushtet dhe politikë…

Je shumë e djallezuar, por shume e vogël dhe e pa aftë të përballesh me idhullin dhe liderin e demokratëve shqiptarë …

Bari Koreano-Kinez, të ngeli stok magazine, bashkë me të edhe ti …. Vota e demokratëve tregoj se liria është më e shtrenjtë nga gjithshka …

Por vejusha e Zezë, bën sikur skupton, sikur ska ndodhur gjë.

Misjoni i saj sorosjan për shkaterrimin e Partise Demokratike, duke i dhene pushtet pa fund nje narkokryeministri, hajdut votash dhe tenderash, një Narkokryeministri qe kanabizoj vëndin ky palo misjon,ju kethye nga vota e demokrateve në nje bunerang i zi për të, ajo dhe ata që janë pas saj s’mundën dot as me joshje, mashtrime, kërcenime të intimidonin votuesin demokrat.

Ai votuesi demokrat duke injoruar (pshurrur) barin e vejushes guvernatore…

Votoj Liderin e tij,Sali Berishën .

Vejusha e zezë rihedh helmin jo më nëpërmjet pengut te dalë boje, por nëpërmjet ca brumbujve dhe brumbulleshkave të tjere te mbetur akoma në seli si satelitë te varur te saj.

Dështo dhe mos ndalo !

Ajo e rinis misionin e saj me një propozimin absurd…

Që duhet të iki edhe Basha edhe Berisha,

Lind pyetja :

Ku e kanë parë kete ënderr të ”bukur” këta që u bënë deputetë me 0 kontribute në PD?

Nga PD-ja të largon vota.

Dhe Berisha tregoi që ka votat.

Që ka mbështetjen e PD-së.

Apo ngaqë Yuri Kim nuk ja arriti me mënyrën që të largojë Berishën tani kërkon të na mashtrojë se po largon dhe Bashën?

Kaq lart paskan shkuar pagesat e Kunatit?

🩸Po jooooooo o mjeranë jo (citim i z. Berisha).

Nga PD-ja të mban dhe të largon gara.

Nga PD-ja të mban dhe të largon VOTA e ANËTARËSISË.

Kur t’i kenë votat ashtu si dhe Berisha, mund të kenë moral e të flasin për Të dhe për PD-në.

Se nëse ata do kishit merakun e PD-së këtë veprim të sotim do ta bënin që me 9 shtator 2021.

Që atëhere kur nuk kishin kurajo të shkonin në bazë.

Ky hap pas 11 dhjetorit dhe 8 janarit nuk është tjetër veçse për interesa personale.

Se në 11 dhjetor nuk e morën seriozisht anetarësinë.

Se anëtarësisë kërkuan t’ja hiqnin këtë të drejtë.

I hoqën kutinë e votimit por anetarësia ështē mē e madhe se Vula e Selia.

Dhe Anëtarësia fitoi.

Fitoi mbi këta, që të vetmet gjëra që nuk kanë arritur janë fitoret me garë dhe me meritë.

Se në 8 janar u rreshtuan në krah të atij që mori në mbrojtje Policinë e Krimit të Ramēs dhe dhunoi me gaz dhe hunj demokratët.

Tani është për të vetmin fakt se 6 marsi ua mbylli karierën politike.

Dhe si do rifuten në lojë?

Të përjashtohen të dy është teza e fundit.

Made In Kim.

Po nëse kanë votat, le të futen në garê përballë Berishës.

Se edhe me Yuri Kimin në krah dolën të humbur.

Ndaj sot nuk kanë asnjë alternativë tjetër.

Të japin dorëheqje dhe të qepin gojën.

Minimalisht.

Nëse duan edhe te kandidojnë por jo të përjashtojnë askënd.

Se nuk e kanë këtë tagër.

Ndryshe kthehen në fotokopje të shëmtuar të Bashës e të Kim.

Ps: Tani kujt i bie që të hajë bar? Apo të pijnë bar si ishte ajo punë?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s