Kategori
Uncategorized

Gjithçka rreth pushtimit rus të Ukrainës

Foto: TT News Agency, Paul Wallander

🩸Më shumë se 2 milionë njerëz në arrati kanë arritur të largohen nga Ukraina. Shefi i UNHCR-së, Filippo Grandi thotë se kjo është kriza e refugjatëve në rritje më të shpejtë në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore.

Grafika – ngjarjet më të fundit

Përditësuar më 8 mars.
Përditësuar më 8 mars.FOTO: PAUL WALLANDER

Pushtimi i Rusisë në Ukrainë

Zonat e kuqe në hartë tregojnë se ku ushtria ruse po pushton aktualisht Ukrainën. Pikat tregojnë ngjarje të rëndësishme. Mund të shtypni të dyja dhe të merrni më shumë informacion.

Ukrainasit janë shpërngulur këtu

Vendet rreth Ukrainës kanë pranuar kaq shumë refugjatë deri më 7 mars.

FOTO: PAUL WALLANDER

Zonat e pushtuara nga Rusia

Zvarritni rrëshqitësin djathtas ose majtas për të parë ndryshimin.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s