Kategori
Uncategorized

Skenari horror: Atëherë ekonomia botërore mund të shembet

Premium:

Industritë suedeze të shuara, njerëzit pa punë, racionimi i energjisë dhe recesioni.

Është skenari i tmerrshëm i ekonomistëve nëse lufta në Ukrainë zgjatet dhe përhapet në më shumë vende.

– Prodhimi me energji intensive bëhet aq i shtrenjtë sa bëhet i pakuptimtë, thotë Håkan Frisén, menaxher i parashikimeve në SEB.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s