Kategori
Uncategorized

Katër diktatorë janë miqtë e vetëm të Putinit

Premium:Miqtë politikë të Vladimir Putinit mund të numërohen në gishtat e njërës dorë – dhe janë të gjithë diktatorë që kanë qenë prej kohësh në kabinën e dëbimit të komunitetit ndërkombëtar.

Vetëm Bjellorusia, Siria, Eritrea dhe Koreja e Veriut votuan së bashku me Rusinë kundër rezolutës së OKB-së që kërkonte një tërheqje të menjëhershme ruse nga Ukraina.

Presidenti sirian Bashar al-Assad thotë se vendi i tij “qëndron pas Rusisë” sepse ajo që po ndodh në Ukrainë është “një korrigjim i historisë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s