Kategori
Uncategorized

Në keni fakte nxirrini, përndryshe taposni vërën se po kundermoni dynjanë…

E ndërsa Peng-Brava po tërbohet !

Bravat mbas tij, mundohen të shpërndajnë mesazhe dezinformimi vënd e pa vënd.

Vetmia, dhe përçmimi që po ju bëjnë demokratet e thjeshtë mbas pazareve të ndyra,

shitjes së zgjedhjeve, dhunës me gazlotsjelles, shkopinjve të bejzbollit dhe policia e Ramës në shtëpine e tyre i ka nxjerrë bravat jo vetem Aut, por dhe pisk e lakuriq mes mexhilisit.

Mesazhet e tyre mashtruese çohen për tu shpërndarë, jo vetëm në grupet e sufllaxhijve, por dhe në çdo numur qoftë ky dhe i nje demokrati apo dhe i qytetarëve të thjeshtë brenda apo jashtë vëndit …

Një i tillë mu dërgua në whatsApp, edhe mua në Suedi, normal me kërkesen për ta shperndarë nëpër grupe .

Por pse nxehen “zotërinjtë kur përgjigjia ju shkon, jo ashtu siç ata e prisnin, mbasi nisin njoftimin, apo do e dëshironin,

por siç është e vërteta, dhe siç mendon demokrati, qytetari, dhe atdhetari.,

Pse nxehen, bravaxhinjtë e bravës, mashtrojnë dhe kërcënojnë ?

A nuk e kuptojnë që se rruan kush për klithmat e lakuriqve të natës që dalin nga vrimat e galerive te minierave në errësirë dhe prag termetesh ?

Unë i përkas jo klaneve !

Qofshin këto edhe brenda Partisë Demokratike.

Unë dhe qindra-mijra si unë i përkasin Partisë Demokratike.

I përkasim shtëpisë së Lirisë .

Bravat dhe drynat e ndryshkur pengmarrsit e selisë së PD-së, e dinë mirë këtë, por dhe nëse nuk e dinë, dikush duhet tja u thotë.

Sado bombla oksigjeni të keni apo tju dhurojnë, ( “rilindja, Kim , dhe soros” ) Jeta nuk është një ditë, muaj apo vit, jeta është e gjatë, dhe bombulat dhuratë po ju mbarojnë shpejt.

I vetmi oksigjen që ju jo nuk mund ta keni kurrë, por as që e ëndërroni dot, oksigjen që mban gjallë Partinë Demokratike, është oksigjeni i antarësisë dhe i zotit.

Besimi, përkushtimi dhe vota e antarësisë së Partisë Demokratike, që nuk ju largua kurrë lëvizjes së dhjetorit, Shtëpisë së Lirisë, dhe liderit të tyre Doktor Berishës .

🩸Të braktisur nga baza e PD-së …

🩸Në pritje të ndonjë ”puthje të pengut tuaj nga lakuriqi i natës” guvernatoses sorosjane…

🩸Në pritje të tenderave,

🩸lejeve per pallate,

🩸vilave, dhe bashkqeverisjes me Ramẽn

🩸Jeni hedhur në sulm si ai derri i plagosur për të çarë kë të mundni në prag ngordhjeje

Tani që togfjalëshit ”non grada” i doli boja dhe veç shtimit të besimit, votave, dhe respektit per liderin Berisha, spjerdh njeri më për atë çka merrni nga (gabi) magazina e vjetersirave të kimites, per te na i servirur si mall të veçantë made in Soros.

Ndaj mos heshtni !

por sajoni diçka tjetër, ”ju të bijtë e shekullit të ri”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s