Kategori
Uncategorized

Mitt Romney :Rusia kërcënimi më i madh gjeostrategjik për Amerikën”.

Dhjet vjet më parë, Mitt Romney deklaroj se “Rusia ishte kërcënimi më i madh gjeostrategjik për Amerikën”.

Ndërsa kandidatit presidencial përball tij në 2012-ën, të Barack Obama që iu përgjigj me ironi:

”Na morën vitet 80′ në telefon!

O zotëri, Lufta e Ftohtë ka mbaruar prej vitesh.

Ju nuk e kuptoni realitetin jeni të prapambetur”!

Pastaj Obama u rizgjodh President, dhe erdhi pushtimi i Krimese në 2014 ku nuk bëri absolutisht gjë dhe tashmë në 2022 kur në pushtet është po partia e tij, realizojet pushtimi total i Ukrainës nga Rusia.

Mitt Romney është një mormon besimtar, me një qëndrim dhe integritet moral .

Obama një shakaxhi i shkathët, karizmatik, me batutën e shpejtë, trendy.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s