Kategori
Uncategorized

Deputeti Çollaku informacionin për Berishën e mori nga ambasadori rus?!.

Avokate Adriana Kalaja .

E ndersa ish kryeministri Berisha kerkoi sot ne parlament që Shqiperia veç solidaritetit, duhet te beje gjithshka për kete vënd (Ukraina) që po kercenohet te pushtohet nga Rusia.

Berisha :

A po kërcënohet për pushtim një vend sovran, dhe përpjekjet titanike.

Nuk thotë një fjalë të vetme sikur janë sferë e Putin, a rrihet në këtë parlament, por jam këtu për ti shprehur solidaritetin e plotë kombit ukrainas. Për të ndihmuar Ukrainën që kërcënohet nga një barbari e kremlin, Shqipëria duhet të bëjë gjithçka për të ndihmuar këtë vend, fishek dhe municione tu dërgohet atyre.

Deputeti Basha në prani të deputetit Çollaku në takim me ambasadorin rus.

Ndërkohë që deputeti Çollaku akuzoi Berishën se financohet nga qarqe ruse, takohet në zyrën e Lulzimit me ambasadorin rus.

Çollaku informacionin lidhur me Berishën e mori nga ambasadori rus?

Apo takimi është bërë për financimin rus të fotos së Lulzim Bashës nëpërmjet Binata Travel?

Na sqaroni pak se nuk po e kuptojmë çfarë lidhje ka ambasadoru rus në këtë takim?

Kush do përgjigjet:

Basha?

Çollaku?

Apo Alibeaj?

Ne presim përgjigje nga ju proamerikanët dhe, kur ju nuk i ktheni i gjejmë dhe vetë. 🙂

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s