Kategori
Uncategorized

Kush po e kërkon arrestimin e Berishës ?

Spartak Braho, ky ish prokurori i diktaturës, dhe gjithë lakenjtë po të diktaturës ne pushtet, janë bashkuar kundër liderit demokrat Sali Berisha.

Në fakt kjo nuk eshte thjesht një hakmarrje kunder nje njeriu te vetem, qofte ky dhe lideri që krijoj drejtoj, dhe udhëhoqi në këto 31 vite Partinë e parë Opozitare, -Partinë Demokratike, dhe shtetin Shqiptar si Presidenti i pare Demokrat, apo Kryeminister -Pr/Dr Sali Berisha.

Kjo është një hakmarre më e madhe.

Kjo është një hakmarrje e ish bllokut dhe pinjollëve të tyre sot në pushtet.

Kjo është një hakmarrje e ish sigurimit kriminal të shtetit .

Kjo është një hakmarrje e gjithë këllirave, e llumit diktatorial.

Hakmarrje e bashkpuntoreve (spiuneve te sigurimit) qe ne gjuhen e popullit te thjeshte etiketoheshin 1200 – çat

Fatkeqesisht ata sot jo vetem janë rikthyer në pushtet, por kane rikthyer edhe gjithe kontigjentin famëkeq të ish spiuneve, sot me nje etiketim te ri ”patronazhistet”.

https://gazetashqiperiajone.wordpress.com/2019/04/01/agron-tufa-kecenohet-nga-ish-prokurori-spartak-braho/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s