Kategori
Uncategorized

Basha mjeshter i qylit prej 1993 me VEFA-n sponsor ilegal ne Hollande, ky peng që koken e ka ne hall te madh.

Hamza Hatika gazetar Francë /

Perse akoma artificiale para ligjit shqiptaret! Demokratet jane ne gare se kush e kush te shaj me pare, me fakte apo me pasionin e militantit njeri-tjetrin…! Shtepia e tyre ka dale ne ankand ne 11 dhjetor. Basha, se pranon largimin. Si mjeshter i qylit prej 1993 me VEFA-n sponsor ilegal ne Hollande, ky peng i dores qe te fal, ai koken e ka ne hall te madh. Basha nuk ngrihet dot kurre qe te ndihet njehere krenare per emrin e tij. Ata qe e votuan ne 2021, Ai tashme si njeh edhe pse: 7×7 bejne 42, por, perseri ja doli paq qe ne 1980 ndenjese te uli 5004…?!

USA perkrah Bashen, ndersa, PPE Berishen. Gjykata shqiptare nuk eshte shprehur akoma, pse nuk presin vendimin e saj…?! Ky eshte edhe gabimi fatal i demokrateve. Zgjidhja, nje rikandidim e gare e hapur Berisha vas Basha dhe pranim rezultati, ose te presin Gjykaten.

Dhe dikur shoket, sot, jane ndare si femijet me, “loje luftash”! Rama leshon i qeshur batutat dhe neser masmediat po presin betejen e radhes pa fitues.

Humbjet radhe te Bashes, imponuan nje rikthim te detyruar te Berishes, apo nje ndarje USA vas BE. Rama triumfon mbi portat e vetizolimit te madh dhe revolucionit te vogel mes se djathtes qe pret vetem betejen pa fitues.

Basha ka suport Ramen dhe USA, por nuk ka elektoratin baze. Biznesmenet dhe perfituesit e se nesermes i jane qepur Bashes keqas. Ai ka detyrime financiare dhe ky eshte bast i jetes ku ai ka peng vetveten, tashme ne marraz deshperimi ekstrem. Kush do fitoje me ne fund, askush. Partia Demokratike do shkoje drejt ndarjes.

Teatri Demokrat ka dramen ne aktin e saj te pare, 8 Janar 2022. Nese do te kete prvokime alla komuniste mes tyre, Rames do ti shtohet pushteti diktokrat i PPP e krimit narkotrafik… Demokratet nuk duhet te luajne ne fushen e tyre per fitoren e Rames.

Paqja dhe dialogu mes tyre do ishte stolia me e bukur ne shtepine e tyre te lirise. Edhe pse KLSH raporton miliarda vjedhje, aspak problem per qeverine, opoziten e ambasadoret keshillues…?!

Ai paguan keta aktoret qe po heshtin ndaj katrahures ku mbijetohet sipas FMN me 5.5 dollare ne dite. Ndersa keta qe po pseudozihen, ne parkingun e PD per rrokadat e radhes, duhet te reflektojne.

Akoma ka kohe per negociata. Paraja, pushteti dhe krimi jane rehat deri diten kur demokratet nuk bejne dot votime demokratike mes vetes dhe nuk po bindin dot madje as edhe elektoratin Gri ne aksionin e munguar opozitar. Shqiperia vajton, politika triumfon me te njejtit aktore prej 1990. Fatalitet absurd ne 2022, deri kur?! Hamza Hatika

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s