Kategori
Uncategorized

11 Dhjetorin nuk e ndalni dot !

…Ai do mbahet, do te gdhije e do te ngryset….e do hyje e do shkruhet ne historine e Shqiperise e te demokracise vec per mire doni a s’doni ju…

Madje jo ne sallen e Kongreseve ku ju 31 vjet me pare nderruat emrin tuaj te piset nga PPSH ne PS dhe ja lyet plakes buzet me te kuqe e kujtuat dhe ju genjeu mendja se e bete nuse…

Por ne Stadiumin Air Albania ne nje ambjent qe nxe sa 10 fishi i Pallat-kongresit tuaj.

Ndaj mos luani me Zjarrin !

Dhe larg duart tuaja te pista nga cdo lloj pislliku per te ndalur 11 dhjetorin e demokrateve shqiptare i cili nuk synon vetem reformimin total e rilindjen e rithemelimin e PD por se pari aspiron per te nesermen ndryshe te vete Shqiperise e te shqiptareve …per te cilen kemi 30 vjet qe shpresojme, presim e enderrojme …te gjithe ne shqiptaret kudo qe frymojme brenda e jashte Atdheut tone…

Ardhsh i bardhe e i mbare per Shqiperine e per demokracine e per te gjithe ata qe e quajne veten shqiptare e demokrate o 11 dhjetori i 2021…

A.D.R.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s