Kategori
Uncategorized

Në 17 dhjetor, Bashën e presin në zyrë prokurorët belgë

Kishin nisur hetimet atje dhe atë dosje nuk ia mbyllte dot Edi Rama.

Këto kohë gazetarët investigativë zbulojnë dokumente autentike në të cilat Ministria e Drejtësisë e Shqipërisë jep dritën jeshile për ndjekjen penale të Lulzim Bashës me kërkesë të autoriteteve belge.

Ka ndodhur në 2019, ka vazhduar në 2020 dhe 2021.

Tani fjala është e drejtësisë belge, të cilët e kishin marrë në pyetje njëherë e kishte thënë do të flas përpara drejtësisë belge.

Por fatkeqësisht për Bashën, drejtësia belge nuk kontrollohet nga Edi Rama, ndaj dhe ata kanë kërkuar marrjen me forcë dhe ndjekjen penale tij .

Lulzim Basha duhet të japi dorëheqjen dhe të mos ju fshihet nga pas dosjeve .

Edi Rama e ka mbajtur peng me dosje në Shqipëri, por me dosje në Belgjikë rezulton i shpallur anëtar i organizatës kriminale”,

deklaroi sot ish-kryeministri Sali Berisha.

Ish-ministri ynë i Brendshëm Lulzim Basha deklaron një ditë në Parlament se do të vijnë me Toyota 5 mln euro dhe do t’i presë Taulant Balla.

Deklaratë që të dukej fantazi në pamje të parë.

Ish ministri i brendeshem Basha, tha se është e sigurtë që do të vijnë…

Kjo deklaratë ishte një paralajmërim për ata që do të vinin.

Ato erdhën, por ata që i prisnin nuk dolën.

Ata ikën.

Hapet dosja, merret në pyetje peng kryetari dhe për të gjithë atë aferë dënohet vetëm një njeri.

Edi Rama i mbylli dosjen peng kryetarit.

Por dosja i kishte rrënjët në Belgjikë.

Edi Rama i mbylli dosjen peng kryetarit,Por dosja i kishte rrënjët në Belgjikë.

Video !

Në 17 dhjetor, Bashën e presin në zyrë prokurorët belgë …

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s