Kategori
Uncategorized

Sali Berisha : IKMT, për të shembur disa ndërtime pa lejë brenda PD-së .

Nga Ervis Zholi

Ndersa Partia Demokratike po kapercen pragun e nje krize politike ,opinionet dhe kritikat kane qene te shtrira ne plane pa kufinj,duke zaptuar keshtu ,ekrane ,portale e cdo media.

Pa dashur te merrem me keta mendjeholle e ngadhnjimtarë “paqësor” që me ane te politikes verbojne turmat, te cileve u kanë zaptuar te vetmen trashegimi qe u ka mbetur,mendjen.

Me ate te ketij shkrimi dua te shpreh habine time, teksa shoh kete lloj njerezimi,

Të perzier e te rendomte qe me cdo kusht kerkojne te bejne udherrefyesin e nje rruge qartesisht te dukshme e cila po kerkon te mbrohet nga lojrat e panumerta te politikberjes driteshkurter.

Arkitekti i PD, Sali Berisha po sjell ne vend dinjitetin e atyre qe i besojne, nuk po hakerrehet ndaj atyre qe i ka perfshire kllapia shpirterore.Do ta quaja fare mire arkitekt ,sepse ai e ndertoi bazat e nje politike te suksesshme, vlerat dhe parimet qe besojme, lirite ekonomike te individit, konkurrencen e ndershme, drejtesine e vertete sociale…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s