Kategori
Uncategorized

Këtë dimër Rishkruhet Historia. Berisha tregoi se ende frymëzon, atë e do gjthë Shqipëria dhe mbarë populli.

Në dimër i ftohti do të ndihet i flaktë, do të ndodh përplasja, e cila mund të jetë shumë dimesionale mes një kreu që pas vetes një grup deputetësh përballë një “bishë politike” që ka demokratët, frymën dhe nxitjen për revoltë që një opozitë duhet ti ketë.

Foltorja” e Sali Berishës ka shkelur pothuajse në çdo cep të Shqipërisë, dhe nga ato takimet me demokratët, jehona e entuziazmit është si kurrë më parë, si asnjë lider tjetër, Berisha ka treguar se ende frymëzon popullin dhe se këta të fundit e duan në krye të PD-së.

Në dhjetor demokratët kanë në dorë fatin e shqiptarëve, ose do të bëhen me Berishën që SHBA nuk e do, por populli shqiptar po e kërkon, ose të pranojnë një kryetar që humbet në zgjedhje, që mbi vete ka akuza për pazar me Ramën dhe që Shqipëria të jetë edhe për shumë vite në dorën e një njeriu të vetëm.

Në këtë dimër rishkruhet historia, por për herë të parë me një betejë jo kundër pushtetit qeveritar, por kundër kreut të PD nga një lider historik i demokratëve që kërkon rimarrjen e frenave të PD-së”, shkruan Nikollë Lesit

“Foltorja”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s