Kategori
Uncategorized

Kush e sheh të keqen tek Berisha, që ska asgjë në dorë përveç fjalës, i shërben Ramës.

Nga Ylli Manjani / Ish minister i drejtësisë …

Çështja është se nga çfarë do tërhiqet Berisha?! Berisha nuk ka asnjë post drejtues nga i cili të tërhiqet. Atëhere nga çfarë?!

Ky fakt është i ulur aty, këmbëkryq, mu në PD zyrtare. Kjo e fundit sa të këtë Lulin aty NUK FITON. Halli ishte të provohej e kundërta, po për të lexuar këtë realitet, pra që Luli nuk fiton, ska nevojë më për shumë mend.

Natyrisht konstatimi, tashmë i bërë publik edhe nga Berisha, është fatalisht provë që e bëri krejt të lexueshëm paaftësinë dhe ndoshta edhe ligësinë e Lulit.

Tani, në daç të tërhiqet në daç jo Berisha nga kjo (as)gjëja Luli nuk fiton zgjedhje. Askush, ose që të jemi fair, pakkush mund ti shkojë pas më Lulit. As bashkinë e Kamzës nuk e fiton dot më…

Ky është fakti!
Ky duhet të jetë edhe halli i PD, jo Berisha!

Nuk di llogjikë tjetër.

Kush e sheh të keqen tek Berisha, që ska asgjë në dorë përveç fjalës, i shërben Ramës.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s