Kategori
Uncategorized

Ordiner : U hakmorre deri ne degradimin e plote te Shqiperise!!

E nis kete shkrim duke te te thene TI I PAFYTYRE!! I bere gropen Shqiperise dhe shqipetareve nga pazotesia per te qene nje i ri si gjithe te tjeret e gjenerates tende. I bere gjemen vendit dhe njerezve nga pazotesia e te qenurit njeri, nga arroganca, mllefi, u hakmorre ndaj nje populli qe nuk te […]

E nis kete shkrim duke te te thene TI I PAFYTYRE!!

I bere gropen Shqiperise dhe shqipetareve nga pazotesia per te qene nje i ri si gjithe te tjeret e gjenerates tende.

I bere gjemen vendit dhe njerezve nga pazotesia e te qenurit njeri, nga arroganca, mllefi, u hakmorre ndaj nje populli qe nuk te kishte borxh, sepse nuk ishte populli qe ta mbarsi gruan, por ai i cili te solli ne jete dhe t’ja dije per nder, se te beri me djale qe e njohe kur more timonin, por njekohesisht dhe me dy vellezer…..!!

U hakmorre deri ne degradimin e plote te Shqiperise!! Sot tregove edhe nje here, perpos qe je frikacak dhe ordiner, ke qene je dhe do vdesesh i pabese, i paburre dhe TRADHETARI me i ndyre i ketij vendi.

Tregove se ti ke gurin dhe aren ne dore, ose ate Maliqin qe ben ligjin siç e citove sipas menyres qe ligjeraten ta ka pregatitur bushtra Fuga….!!

Nuk dua te ndalem tek Franca jote, tek thonjte e tu, tek vjedhja e ikonave, tek Nano i cili, me urdher apo pa nje te tille te beri pako postale, duke te dhene post, por ne fund si i pabese qe je, i zure vendin!! Ti je ajo molepsja qe droga dhe thonjte e paprere jane statura jote, fytyra jote, karakteri yt, nese te ka mbetur nje i tille, nuk dua te ndalem tek Kosova, perçarja dhe tradhetia qe i ke bere, tregetija, shitja dhe tradhetija!!

Ti je ajo menderja ku kane pushuar te gjithe bajgat dhe mafiozet e korrupsionit te droges se botes dhe ku e solle dhe e mbolle ne kete vend, dhe e shite veten dhe vendin si nje njeri i papergjegjshem qe je, si nje sherbetor dhe tradhetar excellent i atij vendi nga ku kane dale kriminelet Milosheviç dhe Vuçiçit tend te dashur!

Ti je ai cfare ky vend perfundoi ne keta tete vjet….!! Ti je ai qe me diktaturen qe kujton se ke vendosur, kane vdekur perkundrejt urdherave te tua, njerez qe kostoja e borxhit qe mund ti kene pasur qytetaret e ndershem dhe te varfer shtetit ka qene 30 mije leke, dhe po nje Klodian 25 vjecar e vulosi me vrasjen makabre qe i morren jeten per nje takse- maske 30 mije lekshe per te cilen ti ke urdheruar deri ne vrasje….!!

Ti nuk mund te ishe ndryshe atyre qe zbriten nga mali dhe ne emer te Komunizmit vodhen pasurite, vodhen shtepite, dhe fjeten neper shtreterit e atyre qe i vrane e i masakruan ne emer te “ Popullit” te atij populli qe e gjunjezuan, e deryruan te ishte spiun me perpara se te ishin baba, nene, vella, mik, shok apo shoqe!

Nuk mund te ishe ndryshe nga Babai yt shpirteror qe te vriste naten, por ti shkove pertej imagjinates, shkove per krye shnosh, ne shtepine e djalit qe vrate dhe e masakruat, si ai gjakesi qe kur te vjen ne dere, nuk e pret ne bese, aq i pa burre je, i ke ngjare sojit nga ke ardhur, si gjakes qe je. E ke mbushur Tiranen sonte me gaz helmus sepse keshtu mendon se do mbash pushtetin diktatorial qe ti mendon se ke vendosur…!!!!

Ti kujtove se e realizove qe te na vije turp qe jemi shqiptare, por jo, ne jemi krenare qe jemi, ndryshe nga ty qe nuk ke pike gjaku, nga gjaku yne SHQIPTAR, ne jemi dhe e kemi per nder te vdesim te tille!!

Edvin Rama, te erdhi fundi, shqiptaret nuk i ke njohur mire….!! Shqiptaret do te te hane te gjalle!!

One reply on “Ordiner : U hakmorre deri ne degradimin e plote te Shqiperise!!”

Kjo eshte ajo qe meriton ky njeri, por pak dine tja thurin gjemat dhe bemat e tij me kaq pak fjale te ngjeshura dhe te verteta, qe vecse shkurt mund te shkruhen, se gjate ska biblioiteke ti nxerri.

Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s