Kategori
Uncategorized

AFGANËT dhe QEVERIA E RAMË HASHASHIT

Ilir Fatkoja SHBA

“Nuk është se USA na shtrëngoi të merrnim ndo ca qindra afganë, por ne kemi nevojë për ta.”

Ju përsëri do pyesni. :

Për cilët paskemi nevojë ?

Më në fund Rama e sqaroi statusin e të ardhurve nga Afganistani.

Nuk do i trajtojmë si refugjatë, nuk do i vendosim në kampe,- deklaroi KM.

Po çfarë statusi do u jepet, do pyesni ju.

Ja çfarë thotë vetë lartgjatësia:

“Nuk është se USA na shtrëngoi të merrnim ndo ca qindra afganë, por ne kemi nevojë për ta.”

Ju përsëri do pyesni. :

Për cilët paskemi nevojë ?

Përpara se ti japim udhë kësaj përgjigje, le të sqarojmë ndryshimin thelbësor të Aganëve Talibanë dhe këtyre Afganëve ustallarët.


Qysh para pushtimit rus talibanët u pozicionuan si armiq të drogës, duke ndërprerë me forcë kultivimin e hashashit e duke i djegur parcelat e mbjella.

Ndërsa këta që vijnë me këtë status të çuditshëm janë në fakt ustallarët e kësaj pune.

A ju kujtohet ajo thënia e famshme e lartgjatësisë që tha: – punë ka por mungojnë profesionistët ?

Ja pra, o bashkërendimit e mi. Kompanitë e profesionistëve zbarkuan. Ndaj nuk do trajtohen si refugjatë nëpër kampe, por si punëtorë duar artë, si mjeshtra të Hashashit.

Për këtë shkak qeveria social-komuniste e Ramoviçit do ndërrojë edhe tabelë. Nga qeveri e KANABISIT do vetëemrohet Qeveri e HASHASHIT.

…..
Kjo “punë” do zgjasi ca….
Vetëm pas lënies së mandatit të Qeverisë Biden, ka shpresa për ndryshim.

Republikanët do ta “pushtojnë” Shqipërinë deri sa të largojnë dhunshëm qeverinë e HASHASHIT dhe “mjeshtrat duar artë”.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s