Kategori
Uncategorized

Çfarë përcakton konventa e Vjenës, neni 41 për diplomatët …

Shkruan Hajro Çini /

Konventa e Vjenës përcakton:

Neni 41

🔺Pa paragjykuar privilegjet dhe imunitetet e tyre,

🔺Është detyra e të gjithë personave që gëzojnë privilegje dhe imunitete të tilla të respektojnë ligjet dhe rregulloret e shtetit pritës.

🔺Ata gjithashtu kanë për detyrë të mos ndërhyjnë në punët e brendshme të shtetit.

🔺I gjithë biznesi zyrtar me shtetin pritës, të cilit i është besuar misioni nga shteti dërgues,

🔺do të zhvillohet me ose përmes Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shtetit pritës

🔺ose Ministrisë tjetër që mund të merret vesh.

🔺Ambientet e misionit nuk duhet të përdoren në asnjë mënyrë të papajtueshme me funksionet e misionit siç përcaktohet në këtë Konventë

🔺Ose nga rregulla të tjera të së drejtës së përgjithshme ndërkombëtare ose nga ndonjë marrëveshje e veçantë në fuqi midis Shtetit dërgues dhe pritës.

Neni 42

(I duhet kujtuar këtyre Banditëve të Ambasadave të USA dhe BE, se Konventa e Vjenës, veçanërisht Neni 41, i ndalon ata të fusin hundët në punët e brëndshme të Shqipërisë në asnjë rast,

Dhe jo më keq akoma duke mbështetur Krimin e Organizuar, dhe të shkatërrojnë Rendin Kushtetues të Shqipërisë,

Të shantazhojnë Gjykatat, Presidentin apo Institucionet e tjera për llogari të Mafies Ndërkombëtare,

Ndraghetës apo Sorosit, të cilëve ata ju shërbejnë.)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s