Kategori
Uncategorized

Sojsëzët e enverizmës !

Nga Regjizor Ilir Fatkoja, SHBA –

Nuk janë vetëm komunistat “soj” i keq.

Njejtë me ‘to janë sekti i pseudoantikomunistëve, d.m.thënë i atyre “majmunëve” që edhe pse vijnë nga persekutimi i lejnë rrugë “mendimit spontan” dhe pasi molepsen me ” frymë ” moderniste” ( nënkupto anarshiste!) – huazojnë tekat, fjalorin,, shterpësinë e të gjykuarit dhe shfaqin me pompozitet leksikun e vampirëve.


Por në këtë postim shqetësimi im lidhet me “murrashët” që hiqen si të djathtë të modelit “pa kompromis” por në fakt janë shpinëthyer të mirëfilltë.

Asnjë syresh nuk merr të demaskojë realitetin e zhigatur të sotëm, po u ka ngelur ora te sharjet dhe shpifjet në adresë të PD dhe liderit historik Berisha.

Ndërsa për kryetarin aktual mjaftohen me etiketime më të buta.

Kur i pyet këta “majmunë”, përse punuan figurat e shquara të disidencës si Arbnori, dr. Spahija, Toto, Vrioni, Kalakulla, Kostreci etj, me dr. Berishën, sojlitë nuk japin përgjigje konkrete por hidhen degë më degë , ngrehalucen dhe zhurmojnë e broçkullat si u vjen doresh, por pa harruar veprën e baltëhedhjes.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s