Kategori
Uncategorized

George Sorros ”filantropi” që ka arritur të kapi çdo pushtet në Shqipëri?!

Ky filantrop me origjinë Hungarezo-Izraelite që është shpallur ‘nongrata’ dhe nga vendi i tij Hungaria por edhe nga vende të tjera si Anglia etj.

Ai gjithashtu i drejton si marioneta politikanë të rëndësishëm dhe me ndikim.

Qëllimi i tij është t’u vjedhë popujve të tërë identitetin e tyre kulturor dhe kombëtar,

të skllavërojë vende të tëra dhe t’i detyrojë të qëndrojnë në skllavëri të përjetshme.

Me spekulimet e tij ai ka zhytur tashmë miliona vetë në katastrofë.

Miliarderi, në fund të viteve 80-të çeli zyra të fondacionit në disa vende të Europës lindore, dhe pas rënies së sistemit komunist edhe në Shqipëri.

Në ditën e sotme numërohen rreth 30 organizata që financohen nga Fondacioni “Shoqëri e Hapur” e George Soros dhe ajo që bie në sy është financimi i ” Lëvizjes Mjaft “ , lëvizje që ka nxjerrë elitën e re politike të ”rilindjes” dhe drejtues aktuale të qeverise lokale dhe Rama, si Veliaj, Spiropali, Mazniku etj.

Po ashtu edhe reforma kushtetuese u ideua dhe u konceptua nga po Fondacioni Soros në Tiranë.

Për këtë qëllim, ky fondacion hartoi, që në vitin 2013-të, një plan të qartë strategjik, ku planifikoheshin të gjitha hapat e nevojshëm teknik dhe politik që duhet të ndërmerreshin për të realizuar reformimin e Kushtetutës së Shqipërisë.

Kaq mjafton për të kuptuar se Soros sot zotëron disa pushtete të rëndësishme si Ekzekutivi, Gjyqësori dhe një pjesë të mirë të legjislativit, gjithashtu dhe shumë mekanizma si organizata, shoqëri civile dhe një pjesë të medias.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s