Kategori
Uncategorized

Rama e mori licencen e mandatit të tretë nga ambasadorja amerikane .

Nga Ambasador Vili Minarolli /

Ne shqiptaret i perjetuam te gjitha ato parregullsi( e sakte do te ishte katrahur) qe shoqeruanzgjedhjet e 25 prillit.

Ne e dinim se muaj me pare i gjithe shteti ishte hedhur ne aksion qe me cdo kusht te fitonte mandatin e trete.

Une mendoj se ai e mori licencen nga ambasadorja amerikane kur muaj me pare i kerkoj qe te mos e perfshinte T. Doshin ne kabinetin qe do te krijonte pas zgjedhjeve!!!

🔺Dhe si asnjehere keto 30 vjet nuk u shkruar per blerje masive te votave ,

🔺per presion te pakufizuar ndaj administrates,

🔺per shantazh te hapur nga bandat dhe krimi i organizuar qe kishin mbrojtjen dhe mbeshtetjen e shtetit te partise,

🔺per vjedhje nga institucionet e shtetit te te dhenave sensitive te qytetareve qe ia kishin besuar shtetit dhe perdorimin e tyre per shantazh,

🔺joshje apo kercenim ndaj qytetareve, per venien e organeve ligjzbatuese ne sherbim te manipulimit te votave

🔺(po te donte policia nuk do te kishte ndodhur tragjedia e Elbasanit), etj.

Raporti edhe pasi u redaktua ne zyrat e shtetit, nuk pohoi ate qe u deklaruar me shpejtesi (Pse?) nga ambasada amerikane ne daten 26 prill, pa dale rezultati i votimeve.

U duk si nje deklarate e parapergatitur( ne fakt i ishte thene kjo gje kryeministrit muaj me pare se do te vazhdonte te ishte ne kete detyre).

Prandaj opozita e vjedhur dhe e tradhetuar nga garantuesit e zgjedhjeve te lira dhe te ndershme ka pergjegjesine

t’u garantoje shqiptareve besimi tek vota qe lidhet me te ardhmen e ketij vendi.

Dhe ka te drejten morale dhe ligjore te perdor cdo mje demokratik qe e perdorin te gjitha vendet e qyteteruara dhe demokratike.

Kete rradhe pa pyetur se cdo te thone ata qe i kemi menduar se do na ndihmojne te vendosim demokracine e vertete.

Kete rradhe ndjehemi se jemi prere ne Bese.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s